Rektörden Toggle

Prof. Dr. Mustafa SOLAK

Afyon Kocatepe Üniversitesi olarak, 21. yüzyılın bilimsel ve teknolojik gelişmelerini yakından takip eden, uluslararası düzeyde kaliteli araştırmaların yapıldığı bir kurum olmanın yanında bulunduğumuz şehrin tarihsel geçmişinin ve kültürel mirasının da üniversitemize ciddi bir görev yüklediğinin bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Afyonkarahisar ilinin saygın işadamlarından İbrahim Alimoğlu’nun yanısıra Alman koleksiyoner Wolfgang Ott’un büyük desteği ve özverili çalışmalarıyla üniversitemiz bünyesinde kurulan “Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı İbrahim Alimoğlu Müzik Müzesi” dünya çapında barındırdığı özellikleriyle yalnız şehrimizin değil ülkemizin de gururu olmaya namzettir.

Yüzlerce yıllık geçmişe sahip Türk ve dünya müziğinin farklı enstrümanlarıile çeşitli etnografik unsurlarla zengin bir içeriğe sahip olan müzenin, yerel ve ulusal ölçekte müzikseverler tarafından büyük bir teveccühle karşılanması mutluluk vericidir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi olarak Afyonkarahisar halkı ile birlikte, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde en iyi olmak iddiasındayız. Yalnızca verdiğimiz eğitim ve bilimsel çalışmalarımızla değil, şehrimizin kültür ve sanat hayatına da her türlü katkıyı sağlamak adına üzerimize düşen öncü vazifeyi yerine getirmeye, şehrimizin ve ülkemizin aydınlık yarınlara taşınmasına katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bu yolda üniversite-kent, üniversite-sivil toplum işbirliğinin güzel bir örneği olan Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı İbrahim Alimoğlu Müzik Müzesi’nin oluşumunda emeği geçenlere sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Mustafa SOLAK

Rektör


ShutDown